a zajmująca się sercem. Problemy ze zdrowiem serca dotyczą zazwyczaj ludzi w podeszłym wieku, ale tak naprawdę nie ma na to reguły, bo dużo młodsi ludzie także mogą odczuwać niepokojące sygnały organizmu. Właśnie dlatego zawsze trzeba o siebie dbać, być pod stałą opieką lekarza i wykonywać badania, takie jak ekg, pomiar ciśnienia, rtg klatki piersiowej czy echo serca.
Kiedy idziemy do kardiologa?
O kardiologu w dwudziesty pierwszym wieku słyszy się często, bo choroby serca i choroby układu krążenia są dziś najczęściej spotykanymi dolegliwościami i przyczyną wielu zgonów. Dziś medycyna jest bardzo dobrze rozwinięta, lecz na nic zda się jej rozwój, gdy kardiolog widzi nas dopiero na intensywnej terapii. Bo zamiast wcześniej udać się do lekarza i wykonać badanie ekg oraz inne niezbędne badania wykonywane przy chorobach serca, to zazwyczaj wcześniej bagatelizujemy problem i dopiero do kardiologa wiezie nas pogotowie.
Jeśli tak nie jest zaleca na
Medycyna ma wiele specjalizacji, a więc wielu jej studentów może być lekarzem zajmującym się zdrowiem innej części ludzkiego organizmu. Przykładowo, kardiolog zajmuje się zdrowiem serca i wykonuje wiele badań, na przykład ekg. Stomatolog zajmuje się zębami i je leczy wyrywa, albo wybiela. Okulista natomiast zajmuje się oczami, wykonuje operacje, zakrapia oczy, lub prześwietla, sprawdzając czy od ostatniej wizyty wzrok pacjenta jest na tym samym poziomie. Jeśli tak nie jest, zaleca na przykład wymianę dotychczasowych szkieł w okularach. To tylko kilka przykładów medycznych specjalizacji, bo przecież jest ich więcej.